Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodowitymi mieszkańcami ziemi węgorzewskiej, naszej małej ojczyzny. Jako trzyosobowy zespół tworzymy Fundację Skarbiec Mazurski, której celem jest promocja walorów i dziedzictwa kulturowego ziemi warmińsko-mazurskiej – tego kawałka ziemi, który przez wieki stał się skarbnicą regionalnych tradycji, ludowości, wzornictwa, barw, smaków, dźwięków, architektury, języka, historii i przede wszystkim mieszkających tutaj ludzi, którzy są wartością nadrzędną.

Chcemy eksponować najcenniejsze skarby Mazur i Warmii, a promując je i pokazując całemu światu, dbać o ekologię i zrównoważony rozwój naszego regionu. Inspirujemy powstawanie nowych miejsc pracy i źródeł utrzymania dla tych, którzy sami, z powodu problemów społecznych, nie odnajdują się na rynku i potrzebują tej inspiracji, żeby znów dostać skrzydeł. Staramy się wnosić nową jakość w życie ludzi i planety, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz współpracując z organizacjami i ludźmi, którzy czują i myślą jak my.

Logo Fundacji Skarbiec Mazurski

Nasza misja

Głęboko wierzymy w siłę inspirowania ludzi pięknem, harmonią i pozytywnym spojrzeniem, ponieważ stanowi to oparcie w dzisiejszym świecie. Piękno zmienia świat na lepsze, pomaga odczuwać szczęście, zdrowie i wewnętrzne światło, a także dostrzegać cuda i dary, którymi wypełniony jest każdy dzień.

Jak pisze Paulo Coelho w Podręczniku Wojownika Światła: “Wojownik skupia się na maleńkich cudach codzienności. Jeśli potrafi w nich dojrzeć to, co piękne, znaczy to, że i on nosi w sobie piękno, bowiem świat jest zwierciadłem, w którym odbija się twarz każdego człowieka.”

Nasza wizja

Mazury zamieszkane przez osoby świadome piękna własnego regionu i dumne z bycia częścią tej ziemi. Osoby pracujące z pasją dla wspierania tradycji regionalnych, otwarte na różnorodność kultur mniejszości narodowych i gotowe do współpracy w zakresie promowania na zewnątrz tego co na Mazurach cenne i warte pokazania.

Osoby, które szanują siebie nawzajem i dbają o zachowanie lokalnych tradycji kulturowych. To także liczni turyści z całego świata odwiedzający nasz region – świadomi, poszukujący unikalności i piękna, inspirujący się sztuką i oryginalnością Mazur.

Nasze wartości

Stawiamy na uczciwość, dialog i współpracę, otwartość, kreatywność, elastyczność, pasję i inspirację.

Godziny otwarcia galerii

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

09:00 – 18.00

SOBOTA

10:00 – 14.00